Fiscaal Journaal december 2022
Stap nu in
Deze cursus is onderdeel van het abonnement voor advocaten.
- Ruim aanbod
- Onbeperkt toegang
- Keuze uit meerdere pakketten
Het Fiscaal Journaal brengt u elke maand op de hoogte van de belangrijkste fiscale ontwikkelingen. Onze vaste presentator Philip Ruys loodst u deze maand door alle belangrijke nieuwtjes in fiscale wetgeving, fiscaal beleid en fiscale jurisprudentie. In deze editie is zijn gast Cor Overduin. Samen bespreken zij o.a. de volgende onderwerpen:
- Openbaar UBO-register in strijd met recht op privacy
- Wetsvoorstel plan van aanpak witwassen
- Box 3
- Beleggingsfictie
- Proefprocedure voor niet-bezwaarmakers
- Laagdrempelige fiscale rechtshulp
- Standpunten kennisgroepen Belastingdienst
- Fiscale stimuleringsmaatregelen mkb
- Helft ab-inkomen dga terecht bij partner in aanmerking genomen
- Overheidsonderneming mag uitgaan van historische kostprijs bij liquidatieverlies
- Onterechte berekening belastingrente
Daarnaast is er weer een editie van De Leeshoek, waarin onze experts kort recente vakliteratuur bespreken.
Deze cursus is opgenomen in november 2022 en initieel ontwikkeld voor fiscalisten. Wij stellen echter ook voor advocaten beschikbaar, omdat de besproken materie ook voor u als advocaat interessant kan zijn.
Preview
Leerdoelen
Na het volgen van deze cursus:
- weet u wat het oordeel van het HvJ dat het openbare UBO-register is strijd is met de privacy betekent voor de praktijk
- weet u wat er met het Wetsvoorstel plan van aanpak witwassen gaat wijzigen in de Wwft
- bent u op de hoogte van de laatste ontwikkelingen rondom de box 3-problematiek
- kent u de laatste stand van zaken omtrent een laagdrempelige fiscale rechtshulp
- bent u op de hoogte van de laatste ontwikkelingen rondom de standpunten van kennisgroepen bij de Belastingdienst
- weet u welke fiscale stimuleringsmaatregelen er zijn aangekondigd voor het mkb
- weet u waarom de helft van het ab-inkomen van een dga bij diens partner in aanmerking is genomen
- weet u waarom een overheidsonderneming bij de liquidatieverliesregeling mag uitgaan van de historische kostprijs
- weet u waarom de Hoge raad heeft geoordeeld dat de Belastingdienst onterecht belastingrente berekende over een voorlopige aanslag
Stap nu in
Deze cursus is onderdeel van het abonnement voor advocaten.
- Ruim aanbod
- Onbeperkt toegang
- Keuze uit meerdere pakketten