Fiscaal Journaal april 2023

Stap nu in

Deze cursus is onderdeel van het abonnement voor advocaten.
  • Ruim aanbod
  • Onbeperkt toegang
  • Keuze uit meerdere pakketten

Het Fiscaal Journaal brengt u elke maand op de hoogte van de belangrijkste fiscale ontwikkelingen. Onze vaste presentator Philip Ruys loodst u deze maand door alle belangrijke nieuwtjes in fiscale wetgeving, fiscaal beleid en fiscale jurisprudentie. In deze editie is zijn gast Chris Dijkstra. Samen bespreken zij o.a. de volgende onderwerpen:

  • Box 3
    • Onvoldoende rechtsbescherming
    • RvS over initiatiefwetsvoorstel vermogensbelasting
  • Concept wetsvoorstel van Wet aanpassing fgr vbi fbi
  • Wetsvoorstel vastgoedaandelentransacties
  • Gesplitste koop-/aanneemovereenkomst
  • Rekenrente op pensioen in eigen beheer
  • Wijzigen huwelijkse voorwaarde is fraus legis
  • Evenredigheidsbeginsel
  • Standpunten kennisgroep Formeel Recht

Daarnaast is er weer een editie van De Leeshoek, waarin onze experts kort interessante recente vakliteratuur bespreken.

Deze cursus is opgenomen in maart 2023. Hij is initieel ontwikkeld voor fiscalisten. Wij stellen deze cursus echter ook voor advocaten beschikbaar, omdat de besproken materie ook voor u als advocaat interessant kan zijn.

Preview

Leerdoelen

Na het volgen van deze cursus:

  • weet u waarom veel rechters het Besluit rechtsherstel box 3 opzij schuiven
  • weet u hoe de Raad van State denkt over het initiatief wetsvoorstel voor een vermogensbelasting
  • kent u de inhoud van het concept wetsvoorstel van de Wet aanpassing fgr vbi fbi
  • kent u de inhoud van het Wetsvoorstel vastgoedaandelentransacties
  • weet u waarom fiscale splitsing bij een gesplitste koop-/aanneemovereenkomst is goedgekeurd door het HvJ EU
  • weet u waarom een rekenrente van 4% geen inbreuk is op eigendom
  • weet u waarom volgens A-G IJzerman het wijzigen van huwelijkse voorwaarden in het zicht van overlijden fraus legis is
  • weet u waarom volgens de RvS het evenredigheidsbeginsel niet in het geding is wanneer de toepassing van een wet onredelijk uitpakt
  • bent u op de hoogte van een aantal standpunten van de kennisgroep Formeel Recht

Auteur

  • mr. H. Ph. Ruys

    Mr. Philip Ruys is fiscaal jurist en ondernemer. Hij deed als belastingadviseur en advocaat ruime ervaring op in de internationale praktijk, de dga-praktijk, vastgoed en fiscale procesvoering. Hij werkte onder meer bij Loyens, EY en VMW Taxand. Hij was in deeltijd universitair docent aan de Universiteit Leiden en schreef een groot aantal artikelen en enkele boeken. Hij was de bedenker en (hoofd)redacteur van onder meer Tijdschrift Formeel Belastingrecht, Fiscaal Praktijkblad, Vakblad Estate Planning, Taxence en Tax Talks en 10 jaar lang hoofdredacteur van Belastingzaken (SDU). In 2009 richtte hij het Register Estate Planners op. In 2007 richtte hij Licent Academy op. In 2017 nam Sdu Uitgevers Licent Academy over.

  • mr. dr. C.G. Dijkstra

    Chris Dijkstra is universitair docent Belastingrecht aan de Radboud Universiteit Nijmegen en houdt zich als directeur van Watermill in het bijzonder bezig met het familiebedrijf. Dit heeft als adviseur maar ook als wetenschapper zijn aandacht. Ook waar het gaat om de fiscaliteit van de betrokken personen, denk bijvoorbeeld aan de dga. Dit zowel in nationale als internationale context. Voor meer informatie: www.watermill.nl of www.chrisdijkstra.nl.

Stap nu in

Deze cursus is onderdeel van het abonnement voor advocaten.
  • Ruim aanbod
  • Onbeperkt toegang
  • Keuze uit meerdere pakketten