Recente rechtspraak Strafrecht 2025-II

Stap nu in

Deze cursus is onderdeel van het abonnement voor advocaten.
  • Ruim aanbod
  • Onbeperkt toegang
  • Keuze uit meerdere pakketten

In deze tweede aflevering van Recente rechtspraak Strafrecht van dit jaar neemt mr. Willem Jan Ausma u mee langs enkele spraakmakende uitspraken die van belang zijn voor de strafrechtpraktijk. Hij bespreekt onder andere een zaak waarin een moeder werd verdacht van het doden van haar pasgeboren baby en een zaak betreffende een oplichting via Marktplaats. Ook staat hij uitgebreid stil bij een vuige zedenzaak waarbij een verdachte beschuldigd werd van het in de bosjes trekken en verkrachten van een vijftienjarig meisje. Ausma sluit de cursus af met de beantwoording van een aantal prangende vragen van cursisten.

Deze cursus is opgenomen in mei 2025.

Preview

Leerdoelen

Na het volgen van deze cursus:

  • bent u op de hoogte van de belangrijkste ontwikkelingen in de jurisprudentie met betrekking tot het strafrecht
  • kunt u deze ontwikkelingen toepassen in uw dagelijkse praktijk

Auteur

  • mr. Willem Jan Ausma

    Willem Jan Ausma is sinds 1995 advocaat en geldt als een van de toonaangevende advocaten in Utrecht. Hij heeft al veel cliënten bijgestaan in spraakmakende zaken waaronder de Hofstadzaak (Jason W.) en samen met Onno de Jong het Passageproces (Fred R.), het grootste liquidatieproces in de Nederlandse strafrechtgeschiedenis.

    Willem Jan Ausma is auteur van diverse juridische uitgaven, redacteur van het Tijdschrift Praktijkwijzer Strafrecht, doceert bij diverse opleidingsinstituten, geeft geregeld gastcolleges en lezingen en is blogger bij het blad Mr.

Stap nu in

Deze cursus is onderdeel van het abonnement voor advocaten.
  • Ruim aanbod
  • Onbeperkt toegang
  • Keuze uit meerdere pakketten